Box

V dubnu roku 2007 vzniká oddíl boxu, založený panem Daliborem Klobáskou. I přes minimální pomoc vedení TJ, i vedení OÚ je oddíl boxu velmi úspěšný. Prostředky na činnost získává příspěvky od sponzorů, a také zajišťováním dotací na činnost a členskou základnu od Unie boxu, tak ČUS (České unie sportu). Důležitým krokem pro oddíl je pořízení vlastního ringu, který oddíl pořizuje za přispění svých sponzorů.

Během svého 13-ti letého působení pořádá oddíl na naší sokolovně postupně Mistrovství republiky kadetů, Utkání výběrů Čechy – Morava, mezinárodní utkání mužů a žen Česko – Polsko. V dubnu roku 2019 pořádá oddíl boxu MČR juniorů. Jednu sezónu boxuje náš oddíl první ligu za účasti 6-ti klubů, kde obsazuje 3. místo.  7krát má náš oddíl mistra republiky, borec Alex Vančura obsadil 5. místo na mistrovství Evropy.

Pod hlavičkou Boxu Těmice vzniká cvičební oddíl Kruháč Těmice, a dále rozšiřuje svou činnost o závody dračích lodí. Čtyři roky působí ve spolupráci s veslařským oddílem Ostrožská Nová Ves pod názvem Box Těmice, nyní pod názvem BOX ONV. I zde naši členové dosahují velkých úspěchů jak na mezistátní scéně, tak v Evropském měřítku, kde získáváme pravidelně medaile.

Členové oddílu se umísťují v anketě o sportovce okresu Hodonín. Oddíl boxu dlouhodobě zviditelňuje jak naši TJ, tak celou naši obec, a to i přesto, že se mu dostává v Těmicích velmi málo podpory.