Kruháč

Náš oddíl vznikl přibližně v roce 2010 jako součást tréninků boxerů a také tak fungoval, pod boxem. Časem jsme se osamostatnili a nyní již fungujeme jako samostatný oddíl. Kruhový trénink vychází z intenzivního intervalového tréninku, vzpírání a ostatních cviků, které vychází z komplexní fyzické připravenosti, kterou již šíří Sokolský spolek v čele s Miroslavem Tyršem po staletí.

Naše tréninky probíhají dvakrát týdně a to v úterý a ve čtvrtek vždy od 17:00, navštěvuje je od 10 do 15 cvičenců a cvičenek. Naším cílem je zejména zpevnit tělo a zlepšit si kondici. K našemu cvičení používáme zejména váhu vlastního těla, ale také hrazdu, činky, medicinbaly, kettbely a jiné.
Ze základních cviků můžeme jmenovat například dřep, klik, sed-leh, sklapovačky, mrtvý tah s činkami, výpady, přítahy na hrazdě, skok na bednu, běhání po schodech, ale i samotný běh, skákání přes švihadlo a další.

Každý trénink je jedinečný, ale skládá se primárně ze tří částí – zahřátí neboli rozcvičky, samotného cvičení, které trvá cca. 30-40 minut a nakonec proběhne závěrečné protažení.

Zveme každého, kdo se chce cítit dobře, aby se k nám přidal.

Cvičíme s úsměvem, sami pro sebe, pro svůj dobrý pocit a po celou dobu cvičení máme zapnutou podpůrnou hudbu, aby se nám dobře cvičilo.

Jako trenéři se snažíme každý zúčastnit některého z překážkových běhů, abychom si prověřili naše kondice – např. Wice race v Lužicích, Urban race v Brně, každoročně také Těmického triatlonu. František se zúčastní i jiných triatlonů v okolí s kolegy z Orla Domanín, jsou úspěšnou štafetou mužů – např. druhé místo na Valachy man, první místo na Lučině a Skalici.

Kontaktní osoby: Kamila a František Náplavovi

Tel: 604 686 372, 604 438 576