Cvičení

Oddíl aerobik vznikl v roce 2006. Cvičení je vhodné pro širokou veřejnost všech úrovní zdatností. Scházíme se pravidelně dvakrát týdně, vždy v pondělí a ve středu ve stejný čas od 18.30 – 19.30 hod.

Tyto dny jsou rozděleny:

Pondělní lekce je zaměřena na formování a zpevňování postavy, převážně vahou vlastního těla. Posilování představuje vždy soubor cviků působících na konkrétní svalovou partii, jako jsou břišní svaly, nohy, hýždě, záda, svalstvo paží a prsou. Lekce je rozdělena na několik částí – zahřátí, dynamická spalovací část, posilovací část. Vše probíhá v rytmu hudby. Na závěr se při relaxační hudbě posilované svaly protahují.

Ve středu probíhá lekce aerobik. Nezbytnou součástí cvičení je hudba s využitím základních kroků. Začátek lekce je určen na zahřátí a protažení. Následuje hlavní 20-30 minutová část, při které se lze postupně naučit krok za krokem choreografii, většinou s 2-3 bloky. Poté navazuje posilovací část lekce, ve které je kladen důraz na posílení a zpevnění problémových partií – hýždě, břicha, boků a stehen. Nepostradatelnou součástí lekce je strečink neboli protahování svalů v doprovodu relaxační hudby.

Pro zvýšení intenzity cvičení se využívají pomůcky – činky, gumy, overbally, bosu.

Pravidelným tréninkem dochází ke zlepšení držení těla a zvýšení celkové kondice 🙂